Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Паметна жена НЕМА ДА ГИ БАРА ОВИЕ РАБОТИ од својот маж, или дечко

Таа нема да се обиде да го смени во смисла да започне да одредува што да јаде, да се облекува и како да се забавува. Таа исто така не сака тој да и прави такви работи. Таа е независна и самоуверена.

Не и треба партнер да ги заменува нејзините родители или таа да ја игра улогата на неговата мајка. Потребен е вистински маж.

Таа нема да го замоли да се откаже од она што го сака

Мудрата жена нема да бара од нејзиниот маж да ја смени работата или да престане да ги извршува неговите хобиа само за да помине повеќе време со неа. Таа знае дека тоа ќе го направи несреќен затоа што тој ќе мора да се откаже од она што го ужива.

Тој не очекува дека ќе престане да живее во моментот кога таа ќе влезе во неговиот живот.

Нема да и падне на памет да побара да ги отфрли неговите пријатели или семејство

Таа е свесна дека можеби не се сложуваат добро со нив затоа што се премногу различни, но сепак тие се негови пријатели, семејство и важно е тој да се чувствува добро со нив. Мудрата жена нема да поставува ултиматуми од типот „Или тие или јас“.

Исто така, тој нема да размислува на начин дека таа треба да му биде најважна во светот, и сите други луѓе со кои го поминал својот живот да му станат неважни.

Не бара од него да ги има истите интереси како неа

Во ред е да го поканите да и се придружи во нешто што ја прави среќна, на пр. одење на часови по салса, но ако тој одбие да го стори тоа, таа нема да го обвини за тоа или да инсистира да оди со неа.

Принудување некого да направи нешто што не го сака не може да заврши добро. Таа знае дека немањето исти интереси не значи дека тие се сакаат помалку или имаат лоши односи.

Никогаш нема да побара од него да стане друга личност

Таа е свесна дека квалитетот на врската не зависи од тоа дека еден партнер треба да се смени. Таа знае дека го сака својот маж баш таков каков што е, со сите негови маани.

Исто така, за неа е јасно дека мажот ќе се смени само ако тој сака, а не ако некој го присили.

Таа нема да побара од него да ги игнорира другите жени

Мудра жена многу добро знае дека нема маж на овој свет кој нема да гледа во привлечна жена – жената исто така ќе ја погледне затоа што едноставно привлекува внимание.

Да не забележи убава жена за кој било маж би било неприродно. Таа ја знае разликата помеѓу – да гледа некого во минување и да флертува (што дефинитивно не би толерирала).

Тој нема да бара бескрајни докази за љубовта

Таа нема да го малтретира со барања да ѝ покаже докази за неговата љубов и верност – таа само му верува. Истото го очекува и од партнерот. Свесна е дека нема смисла да живее со некој на кој не му верува.

Таа нема сомнително да ги проверува неговиот мобилен телефон или е-пошта бидејќи исто така би се навредила ако некој и направил истото, пишува BrightSide.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...