Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Нападнати новинари на протестот на Мицкоски, има приведен! (видео)

Новинарката Милка Смилевска и камерманот биле физички нападнати од непознато лице на денешениот протест против поскапувањето на струјата во организација на Христијан Мицкоски.

Според пишувањето на новинарката на фејсбук, додека ги извршувале своите работни обврски, им пришло лице кое ги прашало дали се од телевизија Ал Џезеира, кога одговориле потврдно лицето веднаш ги нападнало. После нападот лицето пробало да се оддалечи од местото на инцидентот, но истиот бил приведен од полицаец кој бил во непосредна близина на настанот.

Од пполиција известуваат дека лицето е приведено и ќе му се поднесе соодветна пријава за стореното дело.

Медиа.мк апелира напаѓачот да биде најстрого санкциониран и нападите на новинарските екипи еднаш засекогаш да завршат.

Dečkoto na prvoto video što go prijaviv na policaecot, ne napadna so kolegata Jorde i mi go butna mikrofonot dodeka…

Gepostet von Smilevska Milka am Mittwoch, 9. September 2020

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...