Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Нападнати новинари на протестот на Мицкоски, има приведен! (видео)

Новинарката Милка Смилевска и камерманот биле физички нападнати од непознато лице на денешениот протест против поскапувањето на струјата во организација на Христијан Мицкоски.

Според пишувањето на новинарката на фејсбук, додека ги извршувале своите работни обврски, им пришло лице кое ги прашало дали се од телевизија Ал Џезеира, кога одговориле потврдно лицето веднаш ги нападнало. После нападот лицето пробало да се оддалечи од местото на инцидентот, но истиот бил приведен од полицаец кој бил во непосредна близина на настанот.

Од пполиција известуваат дека лицето е приведено и ќе му се поднесе соодветна пријава за стореното дело.

Медиа.мк апелира напаѓачот да биде најстрого санкциониран и нападите на новинарските екипи еднаш засекогаш да завршат.

Dečkoto na prvoto video što go prijaviv na policaecot, ne napadna so kolegata Jorde i mi go butna mikrofonot dodeka…

Gepostet von Smilevska Milka am Mittwoch, 9. September 2020

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.