Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Надал потврди дека ќе настапи во Рим

Вториот рекет на светот, Рафаел Надал, најави дека ќе настапи на Мастерсот во Рим. Ова ќе биде прв турнир за него во последните седум месеци.

Претходно, Шпанецот изјави дека може да ги прескокне сите натпреварувања до крајот на 2020 година.

– Форо Италико отсекогаш беше важно место за мене. Но, оваа година турнирот ќе биде од особено значење за мене затоа што ќе се вратам на натпреварувањето по долга пауза, рече Надал во обраќањето прикажано на презентацијата на натпреварувањето во Италија.

Мастерсот во Рим ќе се одржи следната седмица.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...