Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Михајловиќ: Коронавирусот е „гола вода“ во споредба со леукемијата

Синиша Михајловиќ ја победи короната, и се врати во „погон“ во тимот на Болоња. Претходно некогашниот играч на Лацио и Интер ја победи и леукемијата. Тој сега направи споредба.

„После тоа искуство од јануари до јули минатата година и шестмесечната битка против леукемијата, и после три хемотерапии и трансплантација на коскена срж, борбата со коронавирусот беше „гола вода“, рече Михајловиќ кој потврди дека бил асимптоматски.

Михајловиќ напоменува дека се чувствувал нервозен поради тоа што не бил со екипата која минувала низ подготвителен период за новата сезона во Серија „А“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...