Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милан го потврди трансферот на мега – талентот!

Сандро Тонали, мега – талентот од вечерва и официјално е нов член на Милан. Откако денеска успешно ги мина лекарските прегледи, сега веќе екс – фудбалерот на Бреша, за кого беа заинтересирани речиси сите италијански гиганти, тој ставил потпис на договорот со клубот од Милано.

Тонали во текот денот изјави дека Милан отсекогаш бил клуб во кој што тој сонувал да заигра, и затоа е пресреќн по овој трансфер. Инаку Тонали е и стандарден репрезентативец на Италија, секако дека ќе биде големо засилување за составот на Пиоли.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...