Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Лидс Ј. преговара со ПСЖ да го купи Дракслер

Лидс Јунајтед е сериозно заинтересиран за германскиот фудбалер Џулијан Дракслер. Германецот нема голема улога во тимот на ПСЖ и би можел да ги напушти редовите на францускиот шампион. Лидс ќе се обиде да го искористи неговото незадоволство и да донесе уште едно големо засилување, по Родриго од Валенсија.

Офанзивниот играч за врска, кој игра и како крилен напаѓач, пристигна во ПСЖ во 2016 година од Волфсбург за 36 милиони евра.

Поранешниот играч на Шалке има договор со клубот до јуни 2021 година и најверојатно нема да го продолжи. Англиските медиуми тврдат дека Лидс е подготвен да издвои 20 милиони евра за негов потпис.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...