Connect with us

Hi, what are you looking for?

Х-Фајлс

ИНЦИДЕНТ НА ПРОТЕСТ НА ВМРО-ДПМНЕ! МИЦКОСКИ ВО ОБИД ДА ПРЕСКОКНЕ БАРИКАДИ! (фото)

Предмалку започна протестот на Вмро Дпмне против поскапувањето на струјата. Колоната предводена од Христијан Мицкоски стигна до барикадите при што се случи мал инцидент со полицијата кога Мицкоски сакаше да ги прескокне оградите и да се качи на полицискиот хермелин.

Фоторепотерот на Х-Фајлс го улови моментот кога Мицкоски се обиде да се качи на хермелинот, Ви пренесуваме ексклузивна фотографија:

**Целта на „Х-Фајлс“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции не е случајна.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...