Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ДРИТАН ОТВОРЕНО ЗА КЛАНОВИТЕ, ДАЛИ ПРОБАЛ БЕЛО И КАКОВ Е СО ЖЕНИТЕ: За ова интревју најмногу се зборува во ЦГ

Лидерот на коалицијата “Црно на бело“, Дритан Абазовиќ, во интервју кој го дал за време на кампања за избори во Црна Гора, одговарал на интересни прашања.

Меѓу другото, водителот во еден момент го прашал дали некогаш пробал “бело“ (кокаин), а Абразовиќ се насмеал.

“Никогаш, ако под тоа не се подразбира некои други млечни производи, бело вино, бело чоколадо“, рекол Абазовиќ.

Исто так, се потсетил за една ситуација за време на гостување на телевизија. Имено, водителката на негов партиски колега рекла дека поставиле платформа “Црна Гора на бело“, а неговиот соборец одговорил дека тие претставиле политичка платформа “Црна Гора да не биде препознатлива по бело, туку зелено и сино, планини и море“.

“Ние се бориме таквата работа да исчезне од секојдневието. Тоа е лоша слика, жал ми е што наш најголем бренд се два клана “шкаљраци“ и “ковчани“, рекол Дритан Абазовиќ зборувајќи за криминалот и порачал дека Црна Гора може да понуди многу поубаво и подобро.

Водителот потоа поставил прашање од “милион евра“ – колку е успешен кај женската популација, а Дритан одговорил дека не сака со тоа да се фали.

“Ако би се свело на парична мерка тоа треба да го сведеме на прашање од едно евро, а не милион. Не сакам да се фалам, но оној кој ме познава, тој го знае одговорот“, рекол Абазовиќ.

На прашањето каде излегува, Дритан за себе вели дека сака дружење. “Моментално никаде, во суштина секаде, јас сум човек кој баш сака дружење“, заклучил тој.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...