Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Де Брујн најдобар играч за 2020 година

Белгискиот репрезентативец Кевин де Брујн е прогласен за најдобар фудбалер во Премиер лигата за 2020 година во изборот на Асоцијацијата на професионални фудбалери. Зад него е одлична сезона, имаше најголем број на асистенции, а тоа го видоа и поголем број на фудбалери од другите клубови кои го дадоа гласот за него.

Неговиот ефект за изминатата сезона е 48 натпревари, 16 голови и 23 асистенции.

А Бетани Ингланд од Челзи е прогласена за најдобра фудбалерска во Англија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...