Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Де Брујн најдобар играч за 2020 година

Белгискиот репрезентативец Кевин де Брујн е прогласен за најдобар фудбалер во Премиер лигата за 2020 година во изборот на Асоцијацијата на професионални фудбалери. Зад него е одлична сезона, имаше најголем број на асистенции, а тоа го видоа и поголем број на фудбалери од другите клубови кои го дадоа гласот за него.

Неговиот ефект за изминатата сезона е 48 натпревари, 16 голови и 23 асистенции.

А Бетани Ингланд од Челзи е прогласена за најдобра фудбалерска во Англија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...