Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Брдаровски и официјално во Дрита

Претходно најавениот трансфер доби и официјализација. Владица Брдаровски е нов член на шампионот на Косово, тимот на Дрита, каде што тренер е нашиот Ардиан Нухији.

Офанзивниот бек со ова става крај на сите шпекулации околу неговата иднина, и заминува во клуб кој има доста амбиции на интернационална сцена. Токму таму би требало да биде и дебито на Брдаровски против нашиот претставник Силекс, во рамките од квалификациите за Лигата на Нации.

Брдаровски досега беше дел од тимот на Вардар со кого ги забележа најголемите успеси во историјата на клубот, односно играше во групата фаза од Лигата на Европа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...