Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Џеко не оди никаде, добива договор од Рома до 2023 година

Един Џеко е  еден од оние играчи кои во изминатите години остави сериозен белег во дресот на тимот на Рома.

Тоа во таборот на „Волчицата“ очигледно дека и тоа како го ценат, па со изјава на извршниот директор Гвидо Фиенга решија да стават крај на сите шпекулации кои се вртат окоу евентуалниот трансфер на Босанецот летово.

„Џеко е многу вреден за Рома, направи многу за овој клуб, и се додека сака да биде дел од нас, вратата му е отворена“ – изјави Фиенга.

Понудата на Рома за Един Џеко и натаму да биде дел од овој клуб е вредна седум милиони евра по сезона, со верност до 2023 година. Италијанските медиуми го потврдуваат ова како и сеуште големата заинтересираност на тимот на Јуве за услугите за искусниот напаѓач. Реално сите се веќе и повеќе од сигурни дека Џеко ќе ја финишира својата кариера во Рим.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...