Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ХАОС ВО КАФЕАНА ВО КИЧЕВО: Жители на Албанија КРШЕЛЕ И ФРЛАЛЕ ПО ГОСТИТЕ па на крај се истепале

На 07.09.2020 во 00.05 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека пред угостителски објект на ул„Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.П.(19) и Г.И.(22), двајцата од Кичево, од една страна и M.K.(26) и A.K.(28) од Р.Албанија, од друга страна.

Според пријавеното, лицата од Албанија фрлале со предмети и кон другите гости во објектот. Тие биле приведени во полициска станица за расчистување на случајот. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...