Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ФОТО) Јелена од „Преспав“рамо до рамо со Бред Пит

Нашата позната актерка со хрватска адреса, Јелена Јованова, или периодов кај повеќето попозната како рецепционерката Јелена од Драчево, веќе и недостасува на македонската публика по завршувањето на 4-та сезона „Преспав“.

По повод крајот и на ова продолжение од популарниот македонски ситком, Јелена се обрати на својот Инстаграм.

„Сите приказни доаѓаат до крајот. Ви благодарам на сите што бевте тука за нас, што не поддржавте, споделувавте вашето мислење, што не сакавте! Благодарам што бевте најдобрата публика. До следниот пат!“ – пишува Јелена.

Но, за Јелена ретко има пауза од работа, бидејќи таа успешно ја гради својата кариера и пошироко од регионот. За потсетување, таа во 2011 година ја доби улогата на Есма во филмот „Во земајата на крвта и медот“, кој го режираше Анџелина Џоли. Во таа прилика и за оваа значајна улога, Јованова се спријатели со Џоли, а своевремено изјави дека се уште е во контакт со неа.

Со Анџелина се гледаа непосредно, а со Бред Пит се рамо до рамо. До душа, само на различни крстозбори на иста трафика.

Имено, актерката на својот Инстаграм објави фотографија на која се заедно со холивудскиот актер, таа на сканди, тој на судоку.

„Само ние двајцата“ – пишува Јелена во описот на објавата.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...