Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Прнцот Хари има намера да ОДГЛЕДУВА МАРИХУАНА во својот двор

Набргу по преселбата на 35-годишниот принц Хари и неговата четиригоди постара сопруга, американската поранешна актерка Меган Маркл во Санта Барбара, медиумите започнаа да ‘копаат’ по нивниот приватен живот и да откриваат како се справиле во Америка.

Додека Меган од една страна ги обнови старите пријателства, меѓу кои она со Иванка Трамп е особено интересно, и се посветуваше на своите цели, младиот принц сè уште бара начин да се вклопи во секојдневниот живот што е сосема различен од оној во кралството. Затоа, според порталот „Gossip Cop“, Хари започнал да планира исклучително успешна деловна активност што може да донесе многу пари, но и да го „однесе“ во притвор.

Имено, на Хари и Меган им беше дадена можност да ги користат големите зелени ливади на нивниот нов дом за деловни цели и добро да ги наплатат.

Според странските медиуми, Давид Алки, кој инаку е познат како скандалозен мултимилионер, со принцот ја споделил идејата дека треба да започне да сади специјални семиња марихуана на неговиот имот бидејќи мала количина на дрога ќе му донесе неисцрпен извор на пари. „Тоа е совршена и една можност за двајцата“, изјави Давид за странските медиуми и додаде: „Хари ќе стане богат крал на марихуаната поради тоа“.

Иако сè уште не е целосно познато како младиот пар стапил во контакт со милијардерот поврзан со дрога, Дејвид е познат во јавноста како член на богатото грчко семејство Алки, а исто така бил вклучен во дизајнирање шише за Кока-Кола кога, се претпоставува дека и ги заработил многуте пари. Пред помалку од една година, тој беше уапсен за поседување на повеќе од 5.000 растенија канабис, а овој пат се чини дека „игра“ попаметно затоа што најде, можеби премногу популарен, посредник кого, кога ќе ги слушне вестите, кралското семејство би можело целосно да го отпише.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...