Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Принципиелно: До вчера го нарекуваше слуга на Заев, а од денес го постави претседател на патриотскиот институт

Христијан Мицкоски денес го именуваше Александар Пандов за претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ кој се воведува согласно новиот демократски статут кој стапи во сила од неодамна. Пандов е екс пратеник од Вмро Дпмне и често присутен на телевизиските емисии како аналитичар.

Пандов во 2019 година за претседателските избори му предвиде на Мицкоски историски најслаб резултат, додека во предизборието за парламентарните избори годинава со нагла промена на ставовите стана жесток поддржувач на политиките на Мицкоски.

Останува да видиме како “слугата на Заев”, како што Мицкоски го нарекуваше Пандов, ќе биде прифатен од членовите на Вмро Дпмне, поготово од патриотското крило со кое сега треба да раководи токму Пандов.

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Минималната...