Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Принципиелно: До вчера го нарекуваше слуга на Заев, а од денес го постави претседател на патриотскиот институт

Христијан Мицкоски денес го именуваше Александар Пандов за претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ кој се воведува согласно новиот демократски статут кој стапи во сила од неодамна. Пандов е екс пратеник од Вмро Дпмне и често присутен на телевизиските емисии како аналитичар.

Пандов во 2019 година за претседателските избори му предвиде на Мицкоски историски најслаб резултат, додека во предизборието за парламентарните избори годинава со нагла промена на ставовите стана жесток поддржувач на политиките на Мицкоски.

Останува да видиме како “слугата на Заев”, како што Мицкоски го нарекуваше Пандов, ќе биде прифатен од членовите на Вмро Дпмне, поготово од патриотското крило со кое сега треба да раководи токму Пандов.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...