Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПЕРВЕРЗЕН БИН ЛАДЕН! Осама ќе останел сам во својата пештера за да прави невероватни работи (фото)

Американците се откриле. Не цела деценија после ликвидирање на некогаш најбаран светски терорист, американскиот документарец “Скриениот хард диск на Бин Ладен“ кој ќе се прикаже на 10. септември открива дека Осама користел порно содржини за испраќање кодирани пораки и упатства на следбениците. На тоа укажува и огромна колекција на порно содржини кои американските трупи ја пронашле во пештерата недалеку од местото каде што терористот е ликвидиран во 2011 година.

Во документарецот се тврди дека Бин Ладен во своето скривалиште биле уште со 22 луѓе од кои барем еден направил колекција од 470.000 фајлови со порно содржина.

Бидејќи Бин Ладен немал доверба во испраќање по електронска пошта, нити пораки преку курири, се верува дека пораките биле скриени во порно филмовите.

Неколку дена во очи одбележување на 11 септември, кога во 2001 година терористите го нападнале Њујорк и Вашингтон, внука на Бин Ладен кој своевремено ја обучувале Американци, го подржала Доналд Трамп за претседател на САД, и покрај верувањето дека тој наредил убиство на нејзиниот роднина, синот на Осама, Хамзе бин Ладен минатата година на граница помеѓу Пакистан и Авганистан.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...