Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Обвинителката Вилма Русковска денес има две причини за прослава

Денеска цела Македонија го слави денот на независноста 8ми септември, додека обвинителката Русковска покрај денот на независноста го слави и својот роденден.

Поради корона кризата веруваме дека обвинителката неможе да организира прослава, но остануваме со искрена надеж дека наредниот роденден на обвинителката и прославата за 30 години независност на Македонија, народот ќе ги слави со задоволена правда и завршена Корона криза.

Од редакцијата на медиа.мк и посакуваме среќен роденден!

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...