Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

На женава и ДОЖИВОТНО ЗАБРАНЕТО ДА ПАТУВА СО АВИОН

Пилотот повикал брза помош, полиција и гранична полиција, а аеродромот Бориспољ го потврдил инцидентот.

Видео снимката од аеродромот во Киев ја шокирала јавноста и авиокомпанијата која што штотуку ги симнала патниците од авионот – една жена одлучила да се прошета по крилото на авионот.

Имено, на жената која што со својот сопруг и двете деца се враќала од годишен одмор од Турција, очигледно ѝ се брзало да излезе од авионот „Boing 737-86N“ со кој што долетала, па „поради тоа што ѝ било жешко“ ја отворила вратата која што се користи во случај на опасност и „прошетала“ по крилото од авионот.

Тоа веднаш го забележале безбедносните камери, а снимката го обиколи цел свет.

Мајката на двете деца добила забрана за понатамошно летање со авион, поради овој инцидент којшто го направила.

„Авионот слета и речиси сите патници излегоа надвор. Оваа жена „прошета“ по крилото на авионот, тврдејќи дека не можела да чека за да излезе од авионот поради тоа што ѝ било жешко. Нејзините деца беа изненадени кога го видоа тоа, па викаа „Тоа е нашата мајка““ – објаснил некој од туристите кој што допатувал со истиот авион.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...