Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Заниоло по втор пат ги скина лигаментите

Играчот за врска на Рома, односно Италијанската репрезентација Николо Заниоло по втор пат во само една година ги скина вкрстените лигаменти на коленото овојпат на другата нога. Одличниот креативец нема среќа со оваа повреда, и вчера на мечот против Холандија во еден дуел падна како покосен и веднаш беше јасно дека е нешто сериозно во прашање.

Заниоло се очекува да паузира минимум до фебруари, а само што се врати од повредата и заигра на нивото кое се очекува од така талентиран и квалитетен фудбалер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...