13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Заев: нека ни е честит и вековит 8 Септември – Денот на независноста!

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември – Денот на независноста! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните на Република Македонија, на сите идни поколенија на оваа земја, им го дадоа најголемиот подарок – независноста на државата.

Сонот на сите претходни генерации за независна и слободна држава се исполни. Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста!

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести