Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Депај сака во Барселона: Мора да разговарам со претседателот на Лион

Холандскиот интернационалец Мемфис Депај, го потврди интересот од страна на Барселона. Тој рече дека прво треба да разговара со претседателот на клубот, дали ќе му дозволи на играчот да замине во Каталонија.

„Ќе видиме што ќе се случи. Знам дека има интерес од Барселона, и не можам да ви кажам ништо повеќе. Морам прво да разговарам со претседателот на Лион, па ќе видиме“, рече Депај.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, велат оттаму. Само на територијата на...