Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Депај сака во Барселона: Мора да разговарам со претседателот на Лион

Холандскиот интернационалец Мемфис Депај, го потврди интересот од страна на Барселона. Тој рече дека прво треба да разговара со претседателот на клубот, дали ќе му дозволи на играчот да замине во Каталонија.

„Ќе видиме што ќе се случи. Знам дека има интерес од Барселона, и не можам да ви кажам ништо повеќе. Морам прво да разговарам со претседателот на Лион, па ќе видиме“, рече Депај.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.