Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Сити потврди: Лапорт и Марез позитивни на коронавиус

Тимот на Манчестер Сити потврди предмалку дека Емерик Лапорт и Риад Марез се позитивни на коронавирус.

И обајцата се веднаш ставени под мерки и понатаму ќе бидат во карантин како и под здравствен третман.

Премиер лигата стартува следната недела и нормално дека овие двајца уште долго нема да бидат во комбинација.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...