Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СИГУРНИ СМЕ ДЕКА ВИ ФАЛИ! На денешен ден во 1997, беше отворен првиот „Мекдоналдс“ во Македонија!

На 7ми септември 1997 година, Македонија го доби првиот Мекдоналдс, израсна многу генерации, беше апсолутен хит, а затворањето остави многу генерации разочарани. Беше место каде најмладите прославуваа родендени, а се чекаше и ред после диско на “МCdrive” во Тафталиџе. Македонија е една од ретките држави каде нема Мекдоналдс, па се надеваме дека наскоро повторно ќе се врати за радост на многу генерации.

Компанијата „СЈ“ ја имаше франшизата на „McDonalds“ од 1997 година кога беше отворен првиот ресторан. Со отворањето на рестораните се обезбеди вработување на повеќе од 200 лица. Од компанијата набрзо по затворањето во 2013 година, информираше дека „McDonalds“ франшизата во Македонија, инвестирала шест милиони евра во воспоставувањето на брендот и развојот на бизнисот, со цел задоволување на потребите на потрошувачите.Компанијата „СЈ“ ја има франшизата на „McDonalds“ од 1997 година кога беше отворен првиот ресторан. Со отворањето на рестораните се обезбеди вработување на повеќе од 200 лица. Од компанијата набрзо по затворањето информираше дека „McDonalds“ франшизата во Македонија, инвестирала шест милиони евра во воспоставувањето на брендот и развојот на бизнисот, со цел задоволување на потребите на потрошувачите.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...