Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ПАЦИЕНТ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА ИЗБЕГАЛ ОД БОЛНИЦА – Паника во Риека

Пациент заразен со коронавирус кој наводно е мигрант, денес околу 13 часот побегнал од Клиничкиот болнички центар во Риека.

Вработените во болницата веднаш повикале полиција, која со помош на здравствените работници веќе неколку часа го пребаруваше паркот во рамките на КБЦ, пренесува Индекс.хр.

КБЦ Риека во изјавата наведува дека пациентот бил донесен во болница во придружба на полицијата, како дел од група на странски државјани.

На Клиниката за инфективни болести на Универзитетскиот болнички центар Риека е утврдено дека пациентот е позитивен, но без симптоми и здравствени проблеми.

– Пациентот кој доброволно ја напушти институцијата беше под постојан полициски третман, се вели во соопштението на КБЦ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...