Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Нов проблем за ПСЖ, Мбапе е позитивен на „Ковид-19“

Килијан Мбапе е седмиот играч на ПСЖ кој е позтивен на коронавирус. Ѕвездата на францускиот првак се тестираше пред дуелот со Хрватска, како што пренесуваат тамошните медиуми, тој се чвуствува добро и нема никакви симптоми.

Но, правилата се исти за сите, тој оди во 14-дневна изолација за него настапот во дресот на репреззентацијата е завршен.

Ова значи дека Мбапе нема да му биде на располагање на Томас Тухел повеќе од две недели.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...