Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Новиот дрес на Барселона може да го претстави само еден човек (ФОТО)

Легендарниот Аргентинец беше на излезната врата на Баселона, но ситуацијата се промени во последен момент, фановите на овој клуб уште некое време ќе уживаат во неговите магии.

Лионел Меси го направи корона-тестот, по негативните резултати, тој се приклучи на својот тим на тренинзите за новата сезона.

Барселина денеска на својата официјална страница ја претстави третата гаринтура на дресови, кои се розеви, а нив ги промовираше Меси.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Полициски час од 17 или од 18 часот, дополнителни ограничувања во движењето и собирањето на граѓаните или во работењето на економските оператори. Вакви мерки...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...