Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Новиот дрес на Барселона може да го претстави само еден човек (ФОТО)

Легендарниот Аргентинец беше на излезната врата на Баселона, но ситуацијата се промени во последен момент, фановите на овој клуб уште некое време ќе уживаат во неговите магии.

Лионел Меси го направи корона-тестот, по негативните резултати, тој се приклучи на својот тим на тренинзите за новата сезона.

Барселина денеска на својата официјална страница ја претстави третата гаринтура на дресови, кои се розеви, а нив ги промовираше Меси.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...