Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Михајловиќ ја “скрши“ короната, и вториот тест е негативен!

Синиша Михајловиќ е голем борец. Попладнево Болоња и официјално потврди дека нивниот тренер ја победил короната и дека на врориот тест е негативен, па така сега тој може да им се врати на клупските обврски по двонеделниот карантин. Да потсетиме дека Михајловиќ долго време заздравуваше од леукемија, и беше во ризичната група. Тој не криеше дека коронавирусот му го пренеле неговите ќерки, но сега се е готово. Тој е здрав и од утре се враќа на тренинзите на својата Болоња.

Рековме, Миха е голем борец, извојува уште една голема животна победа на радост на неговите многубројни фанови.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...