Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Меси денеска на тренинг на Барса

Каталонските медиуми пренесуваат дека денеска, од 18:30 часот кога е закажан тренингот на тимот на Барселона ќе се појави и Лионел Меси.

Откако ќе го направи потребниот тест за Ковид 19, Аргентинецот ќе се појави на работното место што се вели, под водство на новиот „шеф“ Роналд Куман.

Сагата околу евентуалното останување или пак заминување на Лионел Меси од Барселона добива нова фаза, во која речиси е сигурно дека тој и следната сезона ќе настапува на Ноу Камп.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...