Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мбапе до ПСЖ: Донесете нови играчи! Леонардо: Не се мешај во трансферите!

Пари Сен Жермен се уште не е спремен за новата сезона барем што се однесува до склопување на екипата. Заминаа Тијаго Силва, Танги Куаси, Тома Мение и Единсон Кавани на кои не им беа понудени нови договори.

Силва отиде во Челзи, Куаси во Баерн, па ПСЖ е „тенок“ во одбраната, а освен тоа се бара и десен бек и играч за врска. Меѓутоа нема да оди така лесно. Прво мора да продадат играчи за за да не го нарушат финансискиот фер-плеј.

Денеска медиумите пишуваат дека Мбапе е незадоволен од клубот бара да донесе нови фудбалери и да ги заменат оние што заминаа, но спортскиот директор Леонардо му возвратил со зборовите дека тоа не е негова работа и дека ПСЖ има финансиски ограничувања.

Цел е Кулибали од Наполи, но овој играч два пати ги одби парижаните. Планот Б е Милан Шкринијар од Интер па ќе видиме што ќе излезе од ова.

Во ПСЖ приоритет е да се задржат Нејмар и Мбапе и околу нив да се гради екипата. Се шпекулираше дека Томас Тухел ќе биде сменет и ќе биде донесен Масимилијано Алегри но тоа засега нема да се случи. Германецот останува на клупата и идната сезона.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...