Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ливерпул и Барселона оваа недела ќе го комплетираат трансферот на Вајналдум

Sвездата на Ливерпул, Џини Вајналдум е се поблиску до трансфер во Барселона, а Каталонците се очекува да платат околу 15 милиони фунти за него, пишува „Дејли Стар“. Холанѓанецот влегува во последната година од договорот со „црвените“ и се чини дека сака да го искористи доаѓањето на новиот тренер на Барса, Роналд Куман, за преселба во шпанскиот гигант.

Каталонците се надеваат дека ќе го добијат Холанѓанецот за околу 10 милиони фунти, но Ливерпул не сака да го пушти за таа цена.

Менаџерот Јирген Клоп нема да му прави пробле да замине, затоашто со неговите средства Германецот може да го купи Тијаго Алкантара од Баерн Минхен. Ливерпул и Барселона се очекува да постигнат договор во наредните денови.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...