Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Леброн Џејмс урна нов рекорд

Леброн Џејмс во својата 17-годишна кариера запиша бројни рекорди. Синоќа урна нов. На вториот полуфинален дуел против Хјустон, ЛА Лејкерс изедначија на 1-1, откако славеа со 117-109. Ентони Дејвис и Џејмс беа незапирливи, едниот постигна 34 поени, додека вториот 28.

За Џејмс ова беше 161. победа во плеј-офот во 246. одиграни натпревари, остварување со кое се изедначи со плејмејкерот на Лејкерс, Дерек Фишер, кој има исто толку победи, но 13 меча повеќе.

„Кралот“ е рекордер и по најмногу одиграни минути во плеј-офот, поени и украдени топки, има и најмногу погодени слободни фрлања.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...