Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ла Лига: Можно е набргу да се игра со гледачи!

Ла Лига, една од најквалитетните лиги во светот стартува овој викенд со натпреварите од 1. коло. Се разбира дека барем засега ќе се игра пред празни трибини, но челниците на Ла Лига сметаат дека набргу би можеле гледачите да се вратат на стадионите.

Хавијер Тебас, првиот човек на Ла Лига денеска изјави дека тој се надева дека во февруари следната година би можело да се случи да има влез за гледачите. Дека тоа е најоптималната варијанта, но дека сепак се зависи од тоа како ќе се одвива ситуацијата со Ковид-19 оваа есен во Шпанија.

Инаку треба да се напомене дека Шпанија е една од најпогодените земји во светот од коронавирусот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...