Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Исчезнал пред три месеци, ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО ВЕЛЕШКО

На 06.09.2020 во атар на с.Ветерско, велешко, покрај стариот пат Велес – Скопје, бил пронајден починат М.Г.(65) од с.Ржаничино – Петровец.

Тој бил пријавен дека се оддалечил од домот на 02.06.2020.

Бил извршен увид на местото на настанот. По наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција во Институт за судска медицина Скопје.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...