Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Еве ги новите ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

Нови цени на бензините од ноќеска после полноќ. Регулаторната комисија за енергетика го усвоиценовникот со кој неделава се намалуваат за половина денар малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98.

Со тоа цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 од вторник ќе биде 59,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС98 ќе изнесува 61,5 денари за литар. 

Поевтинува и дизелот и тоа за денар и половина. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), ќе чини 50, 5 денари за литар. 

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалува за 1 денар и ќе се продава за 50,5 денари за литар.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...