Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Го споив пријателот со убава девојка, СЕГА СЕ КААМ, ПОСТОЈАНО МИСЛАМ НА НЕА

Со неа одев во исто училитште, а него го запознав на работа. Нив двајца меѓусебно ги запознав минатата година на мојата роденденска забава.

– Навистина ми се допаѓа девојката на мојот пријател, иако јас  ги запознав – вели момчето кое сака да остане анонимен.

Оттогаш се заедно, но нивната врска сега е на разнишани нозе затоа што постојано се расправаат. Кога одиме на пијачка, таа малку флертува со мене. Често се случува чуден контакт со очите, што наскоро го „разладуваме“.

Имам чувство дека и се допаѓам, но ништо не се случува. Јас сум сингл и би сакал да започнам врска, но знам дека тоа ќе му наштети на мојот пријател. Што да се прави?

На ова прашање веднаш следеа повеќе одговори но и осуди.  

– Повлечи се малку ако не сакаш да му наштетиш на пријателот. Зошто не направи потег додека таа беше сама? Дали можеби си помислил дека ти е привлечна затоа што излегува со твој пријател?

– Нивната врска може да биде завршена наскоро, така што ќе можеш слободно да го направиш твојот потег. Твојот пријател можеби не е среќен поради тоа, но ти си тој што одлучува за своите приоритети. Дотогаш, насочи ги мислите во друга насока.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...