Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Волците“ по Фабио Силва, денеска го купија и Марсал од Лион

Англискиот премиерлигаш Вулверхемптон го објави потписот на бразилскиот дефанзивец Фернандо Марсал од екипата на Лион.

„31-годишниот лев бек кој му помогна на Лион да стигне до полуфиналето во Лигата на шампионите минатата сезона, потпиша двегодишен договор со Вулверхемптон“, соопштија од редовите на „волците“.

Марсал се пресели во Лион во 2017 година од Бенфика. Оттогаш, дефанзивецот одигра 75 натпревари за францускиот тим. Вчера, Вулверхемптон потпиша договор и со напаѓачот на Порто, Фабио Силва. За него англискиот клуб ќе плати 40 милиони евра.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...