Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ ВО СРЕДА (видео)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска повика на протести против поскапувањето на струјата кои ќе се одржат во среда во 18 часот пред Министерството за правда и потоа ќе се оди пред регулаторната комисија за енергетика.

Мицкоски најави дека ВМРО-ДПМНЕ излегува на улица против мафијата на власт која ги краде парите на граѓаните за лично богатење.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...