Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

(Видео) Кузеска: Протестите на Мицкоски математички прецизно ќе ги финансираат Орце Камчев и Никола Груевски

Кузеска посочи дека Мицкоски ќе протестира против правдата која доаѓа и европскиот пат на Македонија.

„Но тој пат го избраа граѓаните, поразениот од народот, не може да се повикува на народот“, рече Кузеска која додаде и дека Мицкоски нема поддршка од граѓаните.

Од СДСМ прашуваат и кој ќе ги финансира протестите.

„Орце Камчев или Никола Груевски? Или математички прецизно, ќе го сторат тоа по принципот 50-50“, прашуваат од СДСМ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...