Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

БЕРЛУСКОНИ ВОДИ БИТКА ЗА ЖИВОТ: Следните три дена се клучни за здравјето на бившиот премиер заболен од корона

Следните три дена ќе бидат критични за бившиот италијански премиер Силвио Берлускони (84) кој поради корона вирус се наоѓа во миланска болница.

Берлускони, кој во четвртокот објавил дека е позитивен на вирусот, се лекува во болница та Сан Рафаело во Милано од запаление на плуќа, пренесува ВВС.

– Пациентот е сталожен – рекол др. Зангариљо.

Како што се наведува, од вирусот ковид19 заболени се и неговите деца.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...