Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

БАБА НАПАДНАТА СРЕДЕ БЕЛ ДЕН во скопски Аеродром

На 06.09.2020 во 12.45 часот, М.П.(73) од Скопје пријавила дека околу 12.00 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје била физички нападната од С.М.. Се работи на расчистување на случајот.

На 07.09.2020 во 00.30 часот било пријавено дека на ул.„376“, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.И.(38) и Б.И.(26), двајцата од Скопје. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

На 07.09.2020 во 03.50 часот во СВР Скопје, А.С.(22) од Скопје пријавил дека околу 01.00 часот на крстосница од ул.„Димитар Благоев“ со ул.„Ѓорѓи Андреевиќ Кун“ две лица физички го нападнале и му одзеле пари, мобилен телефон и рачен часовник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...