8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Заеви се разведуваат !

Зорица Заева веќе не можела да ги издржи нападите на конкуренцијата. Последниот јавен излив на емоции на Иванка Василевска кон Зоран Заев ја прелил чашата. Партиски извори толкуваат дека конфузните настапи на Василевска во Собранието, се должеле токму на присуството на нејзината симпатија во салата.

„Едвај дочека да заврши со обраќањето и да биде дадена пауза за да може да се приближи кон Зоран Заев“, коментираат нејзините сопартијци.

Од друга страна, сопартијците на Заев се сомневаат дека токму концептот „Едно општество за сите“ бил промовиран за да се остави отворена врата на обожавателките од ВМРО-ДПМНЕ.

Љубовта нема граници и не познава партиска припадност, но и покрај тоа ДКСК најави дека ќе ја испита врската заради можниот конфликт на интереси. Уставни експерти велат дека извршната власт не смее да биде над законодавната.

https://www.facebook.com/718010678363674/posts/1711191619045570/

**Целта на „Х-Фајлс“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции не е случајна.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести