Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Хрватски лев бек за посилен Вардар!!

Актуелниот фудбалски шампион, тимот на Вардар си обезбеди уште едно ново име за време на оваа репрезентативна пауза. ,,Црвено – црните” од овој момент се засилени со уште еден интернационалец во своите редови.

Се работи за младиот Хрват, 22-годишниот Марко Мартинага. Левиот бек последната сезона ја мина во Словенија каде настапуваше за Копер. Претходно тој беше дел од словенечки Декани каде беше позајмен, а исто така низ кариерата играше и за Славен Белупо, Вараждин и Копривница.

Мартинага вечерва за прв пат ќе има можност да се докаже на натпревар, на оној во Штип против екипата на Кит-Го.

Вардар за време на оваа пауза е посилен и за имињата на Чарлестон, Петровиќ, Игески и Мирчевски.

извор http://vardarfans.mk/

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...