Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТРИ НАПАДИ НА МАЛОЛЕТНИЦИ ВО СКОПЈЕ: Едниот дури и ограбен

На 05.09.2020 во 19,57 часот во СВР Скопје, А.Б.(44) одс.Љуботен пријавил дека околу 17.55 часот на ул.„Радишанска“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од две лица, кои му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 05.09.2020 во 23.00 часот во СВР Скопје, С.В.(45) од Скопје пријавил дека во 20.00 часот на ул.Женевска неговиот малолетен син бил физички нападнат од Д.М.(39) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 05.09.2020 во 22.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(20) од с.Трубарево,скопско пријавил дека околу 21.30 часот на ул.11 во с.Трубарево по претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу пријавителот од една страна и С.С.(18) и малолетник, двајцата од с.Трубарево од друга страна. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.11 ЗППЈРМ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...