Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТРИ НАПАДИ НА МАЛОЛЕТНИЦИ ВО СКОПЈЕ: Едниот дури и ограбен

На 05.09.2020 во 19,57 часот во СВР Скопје, А.Б.(44) одс.Љуботен пријавил дека околу 17.55 часот на ул.„Радишанска“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од две лица, кои му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 05.09.2020 во 23.00 часот во СВР Скопје, С.В.(45) од Скопје пријавил дека во 20.00 часот на ул.Женевска неговиот малолетен син бил физички нападнат од Д.М.(39) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 05.09.2020 во 22.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(20) од с.Трубарево,скопско пријавил дека околу 21.30 часот на ул.11 во с.Трубарево по претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу пријавителот од една страна и С.С.(18) и малолетник, двајцата од с.Трубарево од друга страна. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.11 ЗППЈРМ.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...