Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Сопругата на Џеко донела одлука за иднината на својот сопруг

Италијанскиот „Ил Месаџеро“ тврди дека сопругата на Един Џеко, Амра, одлучила за тоа нејзиниот сопруг да не оди во Јувентус.

Един и Амра во Рим оформија семејство, наскоро очекуваат добивање на ново дете, и затоа на некој начин одлуката на Џеко да остане во главниот град е оправдана.

Во меѓувреме, Јуве нема да го чека Џеко. Во следните денови ја завршува работата со Луис Суарез од Барселона.

„Ил Месаџеро“ Амра ја спореди со Ванда Нара, сопругата на Мауро Икарди која одлучи нејзиниот сопруг да ја напушти Италија, и да се пресели во ПСЖ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...