Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ПСЖ испрати понуда од 140 милиони евра до Наполи

Францускиот првак тргна од двајца фудбалери од редовите на Наполи за кои ќе плати 140 милиони евра.

Според „Corriere dello Sport“, ПСЖ ги сака во своите редови Калиду Кулибали и Фабијан Руиз.

ПСЖ не се откажува од Лигата на шампиони, минатата сезона беше многу близу, но финалето не успеа да се носи со Баерн Минхен.

Богатите газди не прашуваат колку чини, ја исполнуваат секоја желба на тренерите кои се најдоа на клупата на „светциите“, сега и на Томас Тухел, кој пак го бара тандемот од Наполи.

Кулибали пред извесно време се поврзуваше со Манчестер Сити, кој тим ќе го одбере останува да видиме наскоро.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.