Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Погба одлучил: Во јануари си оди од Јунајтед, и се враќа во Италија

Пол Погба ги прекина преговорите со Манчестер Јунајтед околу нов договор, а сега е позната и причината за такво нешто.

Наводно францускиот интернационалец донел одлука да си замине од Манчестер Јунајтед во јануари, и да се врати во Италија, токму во тимот од каде што дојде во Англија – Јувентус.

Јувентус го донесе Погба како слободен играч од Манчестер, а потоа го продаде за 105 милиони. Меѓутоа Погба беше далеку од формата која ја покажуваше како член на Јувентус. Сепак, од Олд Трафорд сакаа да го задржат, но тоа веројатно нема да се случи и играчот на врска ќе се врати во Торино.

Ова Погба го одлучил откако Пирло стана тренер на „Старата дама“, кој важи за голем пријател со Погба.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...