Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Кралицата Елизабета тврди дека ХАРИ И МЕГАН ГИ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ СВОИТЕ ТИТУЛИ

Договорот беше постигнат помалку од една година откако тие се повлекоа од улогата на високи членови на кралството и се оддалечија од Велика Британија. Но, се чини дека без мешање од страна на кралските службеници, тие не можат да организираат деловни активности.

Принцот Хари и Меган Маркл потпишаа голема зделка со Нетфликс. Кралскиот пар основал компанија за производство и потпишал повеќегодишен договор со еден од најпознатите стриминг сервиси.

Нашиот фокус ќе биде насочен кон создавање содржина што информира, но и дава надеж. Како нови родители, исто така е важно за нас да создадеме инспиративно семејно програмирање – наведоа Хари и Меган во изјавата. Нивната компанија ќе произведува документарни филмови, филмови за деца и други програми, а војводата и војвотката од Сасекс ќе пишуваат сценарија.

„Ние сме неверојатно горди што тие го избраа Нетфликс за нивни креативен дом и ние сме возбудени што ќе им раскажуваме приказни што можат да помогнат да се изгради еластичност и да се зголеми разбирањето за публиката ширум светот“, изјави Тед Сарандос, Главен директор за содржина на Нетфликс.
Извор од палатата тврди дека и покрај оставката од службените должности, сите планови насочени кон заработка ќе бидат „предмет на дискусија“. Се поставува и прашањето како ќе изгледа по ваквите зделки кога поранешните војводи од Сасекс сè уште не платиле 2,4 милиони фунти потрошени за обнова на викендицата Фрогмор во Виндзор.

– „Хари и Меган заминаа како вработени членови на семејството со најдобри желби од сите и искрено се надеваме дека ја најдоа среќата што им недостасуваше во животот. Сепак, разбирливо е дека кралското семејство внимателно ќе ги проучи сите аранжмани што ќе ги направат“ – вели изворот.

– „Според условите на договорот за откажување од кралските должности, тие се согласија дека секој трговски договор ќе биде предмет на дискусија од целото семејство. Хари и Меган добија зелено светло да посредуваат во трговски работи во јануари, но кралицата накнадно ќе ги проучи сите проекти“- додава изворот.

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...