Connect with us

Hi, what are you looking for?

Х-Фајлс

Заеви се разведуваат !

Зорица Заева веќе не можела да ги издржи нападите на конкуренцијата. Последниот јавен излив на емоции на Иванка Василевска кон Зоран Заев ја прелил чашата. Партиски извори толкуваат дека конфузните настапи на Василевска во Собранието, се должеле токму на присуството на нејзината симпатија во салата.

„Едвај дочека да заврши со обраќањето и да биде дадена пауза за да може да се приближи кон Зоран Заев“, коментираат нејзините сопартијци.

Од друга страна, сопартијците на Заев се сомневаат дека токму концептот „Едно општество за сите“ бил промовиран за да се остави отворена врата на обожавателките од ВМРО-ДПМНЕ.

Љубовта нема граници и не познава партиска припадност, но и покрај тоа ДКСК најави дека ќе ја испита врската заради можниот конфликт на интереси. Уставни експерти велат дека извршната власт не смее да биде над законодавната.

Новата пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ прво блуеше оган дека Заев немал образ, после безобразната отиде да му се извинува.Интегритет на дело!

Gepostet von Seir am Freitag, 4. September 2020

**Целта на „Х-Фајлс“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции не е случајна.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...