Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ВУЧИЌ ГО ПОКАЖАЛ ОРИГИНАЛНИОТ ДОГОВОР ОД ВАШИНГТОН: Еве како изгледа документот потпишан во Белата куќа

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска прв пат го покажал оргинал документот за договорот потпишан во Вашингтон и истакнал дека Србија суштински потпишала “писмена размена“ со САД.

Вучиќ покажал оригинал документ, односно две фасцикли и додал дека на едната е потпишана тој, а на другата Доналд Трамп.

“Ова се оригиналите, не се никаква копија, што ние не сме во Белград,

“Ние во суштина направивме ‘писмена размена’ со САД, но да не бидеме нефер, ние добро знаеме што е содржината на она што Албанците потпишаа, бидејќи ние со нив разговаравме пред американската страна“.

Вучиќ напоменал дека тоа не е прв пат да се проговара со албанската страна и дека е лицемерно тоа што сега и го префрлаат на опозицијата, бидејќи за време на нивното преговарање направена е најголема штета.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...