Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СРПСКИ ЈУРИШ НА ЦГ МОРЕ: На Гостун незапаметена гужва, долги колони! ЕВЕ ЗОШТО НАВАЛИЛЕ БАШ СЕГА

На граничниот премин Гостун помеѓу Србија и Црна Гора од утрово има голема гужва. Колона автомобили на излез од Србија долга повеќе стотини метри а на излез од земјата се чекало повеќе од еден час.

Во колоната забележани се доста коли од Белград, Нови Сад, Војводина, централна Србија, воглавно туристи кои одат во Црна Гора.

Како што велат за одење во Црна Гора се одлучиле после одлука на власта во Подгорица дека во оваа земја може да се влезе со негативен серолошки АМГ тест кој е доста поефтин од ПЦР тест.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...